Rozhlednové sekce

Po stopách času
Reportáže z návštěv rozhleden
Téma
Rozhlednový obzor
Rozhlednový boom
Problémy rozhleden
Představuji rozhlednu
Zapomenuté rozhledny
Vstupenky z rozhleden
Odkazy
Návštěvní kniha
Poděkování
O těchto stránkách
Aktuality

Následující sekce nabízí přehled rozhleden nově otevřených v tomto roce a zároveň rozhleden, u nichž došlo v aktuálním roce k zásadní změně.

Rozhledny otevřené v aktuálním roce

ChocholíkBohdankaSkřivánčí vrchNa StrážiLádví
AničkaSkalkaHraniční vrchHošťálkoviceHeřmanova Huť
Kostelní HlavnoSkanzen v ModréTetřevVýchodní Slovácko

Aktuality u starších rozhleden

Kohout u Valkeřic

Po destiletích chátrání se 16. dubna dočkala slavnostního znovuotevření rozhledna na Kohoutu, včetně upraveného výhledu.

Průhonický gloriet

Ještě před rokem se jednalo o jednu z našich nejzchrátralejších rozhleden, maskovanou jako romantickou zříceninu. Během roku 2010 však došlo ke kompletní rekonstrukci a 24. dubna 2011 se znovuzrozená věž dočkala otevření.

Klepáč u Dolní Moravy

K smutné události došlo na konci jara na hřebenu Kralického Sněžníku. Prudká horská bouře poničila dle všeho polskými dělníky nepříliš kvalitně postavenou konstrukci hraniční rozhledny na Klepáči. Ta je nyní pochopitelně uzavřena a nezbývá než dodat, že se dočká (KVALITNÍ) opravy dříve než horský vítr kompletně smete celou stavbu.

Skuhrov nad Bělou

V tichosti došlo k výměně rozhleden nad obcí Skuhrov v Orlických horách. Původní dvoupatrová rozhledna byla kvůli špatnému stavu stržena a ihned nahrazena (podobně jako v nedávné době rozhledna na Čubově kopci) konstrukcí takřka identickou, avšak o patří vyšší.

Čihadla v Jizerských horách

V podobné tichosti byla kvůli zchátralosti na podzim odstraněna rašeliništní rozhledna na Čihadlech. Jestli bude obnovena, není jisté.

Nový Lískovec v Brně

Malý zázrak se podařil na Kamenném vrchu u Brna, kde byla zrekonstruována již několikrát odepsaná rozhledna z období první republiky. Jak ale víme od prvních návštěvníků, objekt byl obnoven především jako studánka a vzhledem k velmi omezenému výhledu je využití jako rozhledny minimální.

Aktuality z předešlých let

Aktuality z roku 2003

Aktuality z roku 2004

Aktuality z roku 2005

Aktuality z roku 2006

Aktuality z roku 2007

Aktuality z roku 2009

Aktuality z roku 2010

Zpět na úvodní stránku