Rozhlednové sekce

Po stopách času
Reportáže z návštěv rozhleden
Téma
Rozhlednový obzor
Rozhlednový boom
Problémy rozhleden
Představuji rozhlednu
Zapomenuté rozhledny
Vstupenky z rozhleden
Odkazy
Návštěvní kniha
Poděkování
O těchto stránkách
Aktuality

Následující sekce nabízí přehled rozhleden nově otevřených v tomto roce a zároveň rozhleden, u nichž došlo v aktuálním roce k zásadní změně.

Chystaná slavnostní otevření

Podzim - Ládví u Kamenice

Rozhledny otevřené v aktuálním roce

DrahyNa PodlužíŠibeniční vrch u Horšovského TýnaKlepáčMalé sedlo
Strážný vrch u HřebčeVojtěchovChlum u ChanovicRadejčínChmelový maják
Anenský vrch

Aktuality u starších rozhleden

Mostka u Litoměřic

Po několika letech, kdy byla rozhledna zlovůlí bývalého nájemce uzavřena, došlo 29. ledna ke znovuotevření.

Tobiášův vrch u Jesenice

Díky Klubu přátel rozhleden bude tato již tři roky uzavřená rozhledna o sobotách od 22. května do září znovu zpřístupěna! Více zde.

Zvičina

V médiích a na rozhlednových stránkách letos opomenuté Zvičině letos došlo k završení převratné události. Po dlouhých letech nefunkčnosti a nepřístupnosti byla zprovozněna unikátní rozhledna v podobě otáčivé kopule. Funguje každodenně již od prvních červnových dnů.

Vochlice

Po dlouhodobém a nesmírném úsilí manželů Kantových byla 28. srpna 2010 po více než několika desetiletích zpřístupněna "nově objevená" rozhledna na Vochlici.

Bramberk

Další černé místo z mapy rozhleden zmizelo 1. srpna - po dlouhém období lidské zlomyslnosti, kvůli které byla nepřístupná rozhledna na Bramberku, došlo k úspěšnému konci řízení, kde hrál svou roli i soud. Od počátku srpna provozuje rozhlednu město Lučany nad Nisou a rozhledna i cesty okolo ní jsou v plném rozsahu přístupné turistům.

Strážiště u Chomutova

1. srpna došlo k hořkosladké události i na Strážišti u Chomutova, když byla do úspěšného konce dovedena rekonstrukce v roce 2004 vyhořelého objektu. Objekt byl sice krásně opraven, ale rozhledna již turistům sloužit nebude. Majitel jí využil k účelu, který nepochybně přinese více peněz - jako hotelové pokoje a svatební apartmá. Pokud tedy chcete vrchol rozhledny navštívit, nezbývá, než se zde ubytovat---

Velká Deštná

V záplavě pozitivních informací přišla i jedna smutná z Orlických hor. V červenci musela být pro zchátralost stržena malá dřevěná rozhledna (nástupkyně původní Štefanovy vyhlídky), která na vrcholu Velké Deštné stávala od roku 2003. Nejvyšší vrchol Orlických hor je tak v současné době bez rozhledny. Jestli bude výhledové místo obnoveno alespoň ve své původní skromné podobě nebo se začnou činit kroky k výstavbě plnohodnotné rozhledny (to již bylo jednou majitelem pozemků zastaveno), zůstává záhadou. Pravděpodobně se ale nějakou dobu z Velké Deštné nerozhlédneme...

Gloriet v Průhonicích

Jednu z našich nejstarších rozhleden, ozdoba Průhonického parku, nechávali léta majitelé úmyslně chátrat, aby tvořila jakousi "romantickou zříceninu". Až během posledních let si možná uvědomili, že romatických zřícenin je možná přeci jen dost a že by možná bylo lepší mít na území parku fungující rozhlednu. Ruina Glorietu tedy prošla nákladnou rekonstrukcí, po níž byla v plné kráse 28. září zpřístupněna.

Aktuality z předešlých let

Aktuality z roku 2003

Aktuality z roku 2004

Aktuality z roku 2005

Aktuality z roku 2006

Aktuality z roku 2007

Aktuality z roku 2009

Zpět na úvodní stránku