V této sekci vás budu informovat o všech nových rozhlednách postavených v aktuálním roce

Aktuality z roku 2003

Aktuality z roku 2004

Aktuality z roku 2005

Aktuality z roku 2006

Rozhledny postavené a otevřené roku 2007

Březová nad Svitavou

Křížová hora u Červené Vody

Hlína u Ivančic

Lhotka u Berouna

Nisanka u Nové Vsi nad Nisou

Třenická hora u Cerhovic

Hlína u Ivančic

Kovosteel ve Starém Městě

Rozhledny před počátkem stavby a ve stavbě

Strážovský kopec u Kyjova

Archeopark Netolice

Velký Roudný u Bruntálu

Strom u Soběšic

Milíř u Vysoké nad Labem

Krudum u Krásna

Aktuality u starých známých

Tábor u Lomnice nad Popelkou

Po dlouhých letech uzavření se 1. května dočkala otevření krásná Tichánkova rozhledna na Táboře. Rekonstrukce trvala více než tři roky, ale výhled na více než čtvrtinu Čech jistě stojí zato.

Studenec u České Kamenice

V září došlo v památné události na Studenci. Po více než 115 letech byla z vrcholu odstraněna druhá nejstarší kovová rozhledna u nás. Nejprve byla dělníky rozřezána na čtyři kusy a posléze vrtulníken snesena do obce Lipnice, kde by měla být postupně rekonstruována. Potřebné čtyři miliony zatím chybí. Doufejme, že se na ni nezapomene a brzy se vrátí tam kam patří.

Tobiášův vrch u Jesenice

Po 6 letech od otevření byla uzavřena ocelová věž na Tobiášově vrchu. Důvodem bylo vypovězení smlouvy od provozovatele stožáru - mobilního operátora. Bližší informace mi zatím nejsou známy, nicméně se je pokusím zjistit a budu vás informovat. Roste ve mně ovšem velká obava, aby se nejednalo o nebezpečný precedens, který by se mohl opakovat u desítek rozhleden-stožárů, které po celé republice fungují.

Letná v Teplicích

Při osobní návštěvě Teplic jsem zjistil, že rekonstrukce vyhlídkového objektu na Letné pokračuje rychleji než jsme předpokládali. Část objektu je již zastřešená a dokonce nahozená (mimochodem záchrany se dočkal i nedaleký známý Škvárovník, takže se zdá, že Letná opět vzkvétá). V blízko době se pokusím zjistit, jak to vypadá s možností otevření rozhledny pro návštěvníky.

Vochlice u Lubence

V létě zahájali skupina dobrovolníků zajišťovací práce na "objevu roku 2004", rozhledně na Vochlici. Zatím se jedná spíše o symbolické začátky, přesto se této ruině začalo blýskat na lepší časy.

Zpět na úvodní stránku