Archeopark Netolice

Datum otevření: 1.5.2008

Výška ochozu: 6 metrů

Foto: www.czechtourism.com

Město Netolice v rozhlednovém světě dlouhá léta symbolizovala pěkná dřevěná věž na Mužském. Nepřežila však období socialismu a od té doby jihočeské město na rozhlednu čekalo. Dočkalo se až v novém tisíciletí a to trochu netypickým způsobem. Novou "městskou" rozhlednou se stala věž, která je součástí palisády místního archeoparku. Jelikož nebyla vybudována pouze za účelem dotvoření atmosféry archeoparku, ale i za účelem výhledu do krajiny, můžeme ji směle mezi rozhledny zařadit. Samotný archeopak vznikl na místě středověkého hradiště po dlouhých letech snah, kdy nakonec pomohla až dotace z programu Interreg. S projektem rozhledny bylo počítáno už od samotných počátků a vyhlídková věž také byla první dostavěnou stavbou. Možnost navštívit ji se naskytla již v listopadu 2007, ale skutečného slavnostního zpřístupnění se dočkala až na počátku května příštího roku.

Výhled: polokruhový od JZ po SZ na město Netolice a přilehlé okolí, na obzoru Blanský les

Otevírací doba: květen - říjen od 7 do 18, jindy po domluvě se správcem areálu, tel. 420 388 324 251

Popis cesty: Auto - z centra Netolic Budějovickou ulicí kolem Domovu seniorů přes most, za ním doleva přímo k parku. Vlak - nejbližší vlaková stanice je přímo v Netolicích. Odtud po zeleně značené turistické trase do centra, dále je popis cesty stejný. Celková délka trasy od stanice k archeoparku činí 1 kilometr.

Mapa

Kde se také píše o Archeoparku

http://rozhledny.webzdarma.cz/netolice.htm

http://rozhledny.kohl.cz/r.php?id=57

http://www.archeopark-netolice.cz/cz/page/30/archeopark.html

http://www.czechtourism.com/cze/cz/docs/holiday-tips/active-holiday/aktivity/2007-12-05-1215-za-poznanim-pesi-turistika-organizovana-turistika-netolice.html

http://www.pametihodnosti.cz/pamatka/621/netolice___archeopark_hradiste.html

Vaše komentáře k rozhledně

Zpět na úvodní stránku