Reportáž z návštěvy rozhledny na Podluží - zaslal Antonín Kupsa

Turistická mapa, která je k prohlížení na „Seznamu“, umístila značku rozhledny na západní okraj obce Nový Poddvorov. Skutečná poloha rozhledny je však o téměř 1 km dál od obce v jihovýchodním směru a vede k ní pohodlná cyklostezka s asfaltovým povrchem.

Pro pravého turistu, zvyklého chodit s mapou v ruce, může být orientačním bodem i nedaleká kaplička s nezbytnými dvěma stromy po stranách, nebo turistický rozcestník.

Jak je patrné ze vstupní části, rozhledna není „přifařena“ k nějakému stožáru mobilního operátora, ale je konstruována jako skutečná vyhlídková věž.

Pohled dolů schodištěm není pro některé návštěvníky příliš vábné, stupně jsou tvořeny rošty a rozhledna je téměř „průhledná“.

Vrcholová plošina je prostorná a poskytuje zcela panoramatický pohled do velmi vzdáleného okolí. Bohužel okolní krajina je velmi plochá a není zde mnoho zajímavých objektů k vidění.

Máte-li ale dobré počasí, uvidíte na východním obzoru vrcholky Pálavy, nebo …..

….při pohledu přes střechy Nového Poddvorova vzdálenější Čejkovice.

Bohužel i takto si někteří návštěvníci představují způsob, jak se chovat k majetku. Autor rozhlednu navštívil dopoledne a měl možnost vyslechnout komentář, který neznámým vandalům adresoval starosta obce, který si spoušť přišel prohlédnout.

Zpět na rozhraní Reportáží