Hořický chlum u Hořic

Datum otevření: 30.5.1999

Výška ochozu: 27 metrů

Foto: Martin Píža

Hřeben Hořického chlumu léta patřil pouze jednomu vládci, který se krčil na jeho úpatí, a to Masarykově veži samostatnosti. V roce 1998 však vyrostla o něco výš konkurentka. Nová, telekomunikační rozhledna se tehdy stala jednou z pramáti těchto staveb - jistě si každý pamatujeme, kterak před ní tehdy jako žhavou novinkou s nepříliš velkým nadšením postával pan Munzar. Tehdy ještě netušil, kolik jejích dvojnic vyroste....Kromě vzhledu však nemůžeme proti rozhledně na Hořickém chlumu. Od svého otevření v květnu 1999 se stala už zavedenou stavbou především proto, že nabízí o poznání lepší výhled než lehce zarůstající Masarykova věž, jejíž význam samozřejmě převyšuje "pouhý" rozhledový faktor. Ideální je tedy při návštěvě Hořic po nezbytném ochutnání zdejších trubiček navštívit obě zdejší rozhledny - každá z nich totiž stojí zato. Na závěr už zbývá snad jen dodat, že rozhlednu již od doby vzniku vzorně spravuje místní odbor KČT.

Výhled: Rozhlednový obzor

Otevírací doba: květen až září o víkendech 9-18, říjen o víkendech 9-17, mimo tuto dobu po dohodě s KČT Hořice na tel. 732 542 864

Popis cesty: Auto - až k rozhledně je možné dojet autem. Ze silnice č. II/501 z Hořic do Lázní Bělohrad na konci Hořic odbočte doleva v místě, kde odbočuje červená značka a ukazuje šipka k rozhledně. Po půl kilometru jste u cíle. Vlak - nejbližší vlaková zastávka je v Hořicích. Z nádraží je nutno dojít po hlavní ulici na náměstí, kde narazíte na červeně značenou turistickou trasu, která vás dovede až k rozhledně. Celková délka trasy je 3,5 kilometru.

Mapa

Reportáž z návštěvy rozhledny

Vstupenka z rozhledny

Kde se také píše o Hořickém chlumu

http://kct-horice.sweb.cz/rozhledna.html

http://www.horice.org/cz/kultura-a-pamatky/rozhledna-horicky-chlum/

http://rozhledny.webzdarma.cz/horickychlum.htm

http://www.rozhlednyunas.cz/rozhledny/horicky-chlum-u-horic/

http://www.turistika.cz/turisticke-cile/detail/horice-rozhledna-na-horickem-chlumu

Vaše komentáře k rozhledně

Zpět na úvodní stránku