Dubecko u Turnova

Datum otevření: 6.7.2002

Výška ochozu: 33 metrů

Foto: Josef Nekula

K rozhlednám jako je Dubecko by mohli mít autoři textů šablonu, u které by pouze vyměnili vlastní jména a data. To takhle jednou mobilní operátor chtěl postavit na krajinné dominantě stožár pro zlepšení signálu mobilních telefonů. Moudří radní v obci si však podmínili výstavbu vybudováním ochozu pro turisty a tedy využití stožáru jako rozhledny. Po drobných průtazích u orgánů ochrany přírody a s provozem věže byla rozhledna otevřena. Že už tuhle nudnou pohádku znáte? Tak si dosaďte místo "mobilní operátor" "Eurotel" "obci" "Mírová pod Kozákovem" a kamkoliv napište Dubecko a máte originální příběh rozhledny na Dubecku. Pro milovníky poutaých příběhů tedy velká šeď. Snad jen dodám, že v době, kdy vznikla, byla konstrukce věže díky dřevenému ochozu celkem zajímavá, ale z dnešního pohledu už přeci jen jde o naprosto klasický rozhlednový stožár.

Výhled: Rozhlednový obzor

Otevírací doba: klíče od rozhledny celoročně mimo zimní období k vyzvednutí u pánů Lejska, Dubecko č.p. 6 či Bořila, č.p. 5

Popis cesty: Auto - ze silnice č. II/283 z Turnova do Rovenska pod Troskami odbočte v obci Podloktuší po úzké silničce doprava na Dubecko. Zde až za kostelík, kde u posledních domů nechte auto (půjčte klíč) a zbylých 200 metrů dojděte pěšky. Vlak - nejbližší vlaková zastávka je v Turnově. Z nádraží dojdetě na náměstí, odkud vede až do Dubecka cyklostezka č. 4008 - výlet je tedy ideální pro kolo. Celková délka trasy je 10 kilometrů.

Mapa

Reportáž z návštěvy rozhledny

Vstupenka z rozhledny

Kde se také píše o Dubecku

http://www.atlasceska.cz/liberecky-kraj/rozhledna-dubecko/

http://rozhledny.webzdarma.cz/mirova.htm

http://bedekr.liberecky-kraj.cz/dr-cs/rozhledny-a-vyhlidky/cesky-raj/rozhledna-dubecko.html

http://www.topvylet.cz/index.php?detail=720

http://www.cesky-raj.info/dr-cs/rozhledny-a-vyhlidky/cesky-raj/rozhledna-dubecko.html

Vaše komentáře k rozhledně

Zpět na úvodní stránku