Drahoušek u Osečan

Datum otevření: 20.3.2004

Výška ochozu: 32 metrů

Foto: Pavel Rotrekl

Sedlčansko je pozoruhodný kraj, který pro mne symbolizuje pole, louky a především chybějící železnici. Takové oblasti nikdy nepatřily k rozhlednově bohatým, ale v posledních letech došlo k výrazné změně. Jak lze očekávat - bylo to především díky mobilním operátorům, z jejichž iniciativy pochází také stavba na kopci s extrémně přívětivým názvem Drahoušek. Vybudování vyhlídkového ochozu jako součásti vysílače si dal za podmínku Obecní úřad nedaleké obce Osečany a jako často v případě těchto staveb se dohady a vyjednávání táhly několik let, v tomto případě takřka tři. Rozhledna byla nakonec otevřena na jaře 2004 a od té doby se stala jedním z nejvýraznějších atraktivit zapomenutého kraje. Ročně jí navštíví průměrně 7000 turistů.

Výhled: Rozhlednový obzor

Otevírací doba: duben - květen o víkendech 10-17, červen Pá-Ne 12-17, červenec a srpen Út-Ne 10-17, Září v Pá 13-17, o víkendech 10-17

Popis cesty: Auto - Ze silnice č. II/105 ze Sedlčan na Prahu na konci Osečan odbočte po místní komunikaci doprava na Prosenickou Lhotu. Po kilometru jízdy narazíte na červenou značku odbočující doleva. Kousek se vydáte po ní k malému parkovišti, kde necháte auto a zbylých 300 metrů dojdete pěšky. Vlak - nejbližší vlakocá zastávka je v Sedlčanech. Odtud vede na sedlčanské náměstí modře značená turistická trasa, kde začíná trasa červené barvy, která vás dovede až k rozhledně. Celková délka trasy je 7,5 kilometru.

Mapa

Vstupenka z rozhledny

Kde se také píše o Drahoušku

http://www.osecany.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=11270&id=9343&p1=2041

http://www.sedlcansko.cz/products/rozhledna-drahousek/

http://www.rozhlednyunas.cz/rozhledny/drahousek-u-osecan/

http://rozhledny.webzdarma.cz/drahousek.htm

http://www.t-mobile.cz/web/cz/residential/ospolecnosti/nejlepsi-signal/drahousek

Vaše komentáře k rozhledně

Zpět na úvodní stránku