Doubrava u Vizovic

Datum otevření: 17.4.2004

Výška ochozu: 33 metrů

Foto: Pavel Rotrekl

Vizovické vrchy jsou poměrně zapomenutou, avšak krásnou oblastí. Jedno z hlavních turistických lákadel, které sem mělo přivést turisty, byla právě rozhledna na Doubravě, která vyrostla během roku 2003. Jejímu slavnostnímu otevření předcházely dlouhé peripetie, naposledy se špatným anténním zařízením (investorem je společnost T-MOBILE). Její slavnostního otevření jsme se dočkali až 17.7.2004. Konstrukčně se jedná o jednu z vůbec nejfádnějších rozhleden na celém území Česka, díky čemuž byla jako mnoho jejích telekomunikačních popelek od počátků kritizována. Rozhledna na Doubravě má však proti veškeré kritice eso v rukávu a tím je bezpochyby vůbec jeden z nejkrásnějších výhledů na celé Moravě. Díky výšce vrchu i stavby má výhled na některé směry až letecké parametry. Ač rozhledna tedy krásu do Vizovických vrchů nepřinesla, lákadlem bezpochyby je.

Výhled: Rozhlednový obzor

Otevírací doba: duben, květen, září o víkendech 12-17, červen - srpen St, Pá, víkendy 12-17, říjen a listopad (do 15.11.) o víkendech 12-16, jindy pro hromadné akce na tel. 737 129 896

Popis cesty: Auto - je možné dojet až k rozhledně. Ze silnice č. II/488 z Vizovic do Loučky dva kilometry po vjedu do lesa dojedeme na sedlo Pod Doubravou, kde odbočíme doprava po modré značce, která nás po půlkilometru dovede k rozhledně. Vlak - nejbližší vlaková zastávka je ve Vizovicích. Z nádraží dojdeme na vizovické náměstí, odkud vede až k rozhledně zeleně značená turistická trasa a zároveň naučná stezka. Celková délka trasy je 8 kilometrů.

Mapa

Reportáž z návštěvy rozhledny

Vstupenka z rozhledny

Kde se také píše o Doubravě

http://rozhlednaloucka.unas.cz/

http://www.vizovice.eu/turistika/rozhledna/rozhledna-vizovice-doubrava.html

http://loucka-obec.cz/rozhledna.php

http://rozhledny.webzdarma.cz/doubrava.htm

http://cs.wikipedia.org/wiki/Doubrava_%28rozhledna%29

Vaše komentáře k rozhledně

Zpět na úvodní stránku