Brdo ve Chřibech

Datum otevření: 28.10.2004

Výška ochozu: 21 metrů

Foto: Jirka

Rozhlednu na Brdu se nebojím již v dnešní době označit za historický počin. Pro toto hodnocení hovoří prostý fakt - byla první ryze kamennou rozhlednou postavenou po 60 letech na území České republiky. V době, kdy stále mezi novými rozhlednami převládaly ocelové stožáry byla právě ona důkazem, že to jde i jinak. Od slavnostního položení základního kamene po slavnostní otevření to trvalo dlouhé tři roky a Sdružení pro podporu místních iniciativ Chřiby muselo vynaložit nezměrné úsilí pro dokončení stavby. Vše nicméně dobře dopadlo a otevření rozhledny na nejvyšším vrcholu Chřib bylo celokrajovou kulturní záležitostí, na kterou se ještě dlouho vzpomínalo. 5,5 milionu korun vynaložených na stabu se díky vybíranému vstupnému (možná by o této formě návratnosti nákladů mělo uvažovat více provozovatelů rozhleden, trend je však dnes opačný) postupně vrací a rozhledna na Brdu bezpochyby patří k nejvýraznějším turistickým atraktivitám Zlínského kraje.

Výhled: Jdi na rozhlednový obzor

Otevírací doba: duben, září, říjen o víkendech a svátcích 10-16, květen, červen od středy do neděle 10-16, červenec, srpen denně 10-19, jindy pro hromadné návštěvy na tel. 607870392

Popis cesty: Auto - ze silnice č. II/432 z Koryčan do Kroměříže zabočte v obci Roštín doprava v místě, kde uhýbá zeleně značená turistická trasa. Dojeďte až ke starému letnímu kinu, kde zaparkujte auto. Zbytek (3,5 km) dojděte po zelené pěšky. Vlak - nejbližší vlaková zastávka je ve Zdounkách. vzdálených vzdušnou čarou 6,5 kilometru. Po značených cestách (žlutá a pak červená) je však cesta o 5 kilometrů delší. Je tedy vhodné vzít mapu a dle vlastního uvážení zvolit ideální trasu po neznačených cestách, případně se nechat autobusem dopravit do Bunče.

Mapa

Reportáž z návštěvy rozhledny

Vstupenka z rozhledny

Kde se také píše o Brdu

http://www.obeckostelany.cz/index.php?nid=1195&lid=CZ&oid=803726

http://rozhledny.webzdarma.cz/brdo.htm

http://www.treking.cz/regiony/brdo-rozhledna.htm

http://rozhledny.wz.cz/Brdo.htm

http://lesuzdar.lesycr.cz/clanky/rozhledna-brdo/

Vaše komentáře k rozhledně

Zpět na úvodní stránku