Bernartice u Stráže

Datum otevření: 3.5.2003

Výška ochozu: 34 metrů

Foto: Jaroslav Vavera

V roce 2003 už záplava typizovaných telekomunikačních stožárů pomalu slábla, přesto na Plzeňsku ještě v tomto roce vznikl naprosto klasický stožár, snadno zaměnitelný například s rozhlednou na Kozlovském kopci. Jednání ohledně jeho výstavby byla poměrně zdlouhavá, už jen proto, že na ač stožár zřizovala společnost O2, techniku tu mají umístění všichni tři operátoři. Rozhledna stojí kousek od pahorku V Březince, odkud se pro samotnou rozhlednu uchytilo sympatické jméno Březinka. Od svého otevření 3. května 2003 se rozhledna zatím nestala výrazným turistickým magnetem, zejména díky své odlehlosti a umístění v turisticky poměrně neatraktivním kraji, přesto by jí návštěvník těchto končin rozhodně neměl vynechat - už jen díky rozsáhlému výhledu.

Výhled: Rozhlednový obzor

Otevírací doba: podle posledních informací je rozhledna už nějakou dobu zamčená. Klíče dle informací z obce lze půjčit u paní Novákové, Bernartice, č.p. 7 nebo u paní Pintové, č.p. 13, tel. 606806482

Popis cesty: Auto - ze silnice č. II/200 z Horšovského Týna do Boru 2 kilometry za obcí Vidice odbočit doleva na Bernartice, kam dojedete po kilometru a půl. Na návsi nechat auto a vypravit se doleva po modré odbočce až k rozhledně, kam dojdete po jednom kilometru. Vlak - nejbližší vlaková zastávka je v Borku u Tachova. Odtud vede až k rozhledně modře značená turistická cesta. Celková délka trasy je 3 kilometry.

Mapa

Kde se také píše o Bernarticích

http://www.rozhlednyunas.cz/rozhledny/brezinka-u-bernartic/

http://kctplzen.webpark.cz/vyhlidky/brezinka.htm

http://www.atlasceska.cz/plzensky-kraj/rozhledna-brezinka-u-bernartic/

http://www.bernarticeustraze.cz/proturisty.htm

http://rozhledny.webzdarma.cz/brezinka.htm

Vaše komentáře k rozhledně

Zpět na úvodní stránku