Babylon u Kozárova

Rok postavení: 2001

Výška ochozu: 24 metrů

Foto: Petr Kapoun

Rozhledna na vrchu Babylon (asi vždy bude problém se záměnou s nepříliš vzdálenou věží Babylon na Zeleném kopci) je klasickým produktem éry telekomunikačních věží-rozhleden. Otevřena v roce na tyto rozhledny nejbohatším - 2001. Její stavba probíhala takřka shodně s konstrukčně naprosto shodnou rozhlednou na Rosičce (jedná se asi o dvě naše vůbec nejpodobnější rozhledny, protože se neodlišují ani barvou) a může se pyšnit asi jen tím, že byla zpřístupněna o dva měsíce dříve než její sestra z Vysočiny. Pokud se vám zdá, že jsem zatím moc přívětivě o rozhledně nemluvil, napravím to (ostatně jako obvykle) slovy o výhledu. Ten je díky nadmořské výšce pro jižní Moravu velice nezvyklé (641 m.n.m.) opravdu krásný a za jasného počasí je prakticky možné přehlédnout napříč celou Moravu od severu až na jih.

Výhled: takřka kruhový (jen na JV stromy), za jasného počasí od Jeseníků až po Pálavu

Otevírací doba: jen o víkendech (květen až srpen 11-19, duben, září, říjen 11-16.50), mimo návštěvní dobu lze návštěvu domluvit na čísle 608 456 643

Popis cesty: Auto - ze silnice Rašov - Kunčina Ves půl kilometru za odbočkou na Kozárov zabočit po zeleně značené cestě (asfaltka) doleva a dojet až k rozhledně. Vlak - nejbližší železniční zastávka v Borači, odtud po zelené značce do Lomnice a následně po červené až ke Kozárovu k výše zmíněné zelené odbočce, celkem 8 km.

Reportáž z návštěvy rozhledny

Vstupenka z rozhledny

Mapa

Kde se také píše o Babylonu

http://www.kozarov.cz/rozhledna.htm

http://www.infocesko.cz/Czechia/Content/clanek.aspx?clanekid=6681&lid=1

http://www.hrady.cz/?OID=1480&PARAM=2

http://rozhledny.wz.cz/kozarov.htm

Vaše komentáře k rozhledně

Zpět na úvodní stránku